• Ladataan..
  • PicknPay.png
  • Vesirakennus Ojanen
  • Loimi-Hämeen Jätehuolto
  • Kivikylän Kotipalvaamo
  • Vammaspaino
  • Sallila Energia
  • New Boliden
  • Autopalvelu Metsämäki
  • Maaseudun Tulevaisuus
  • Alueviesti
  • Autotalo Pelttari
  • Systemia
  • Jarttu Oy
  • Piha Suomela
  • Ritakallion lähiliha
  • Telilä
  • Digitoimisto Huima
  • S Satakunta
  • Huittisten siirtokuljetus
  • OP Satapirkka
  • Lauttakylä
  • Huittisten Kaupunki
  • Huittisten Säästöpankki
  • Nornickel
  • ADR-Koulutus
  • OP Ala-Satakunta
  • Macron
  • Konepaja Survonen
  • Arolan Höyläämö
  • Esakon
  • Euran Erikoispaperit
  • Lauttakylän Putkityö
  • Nordkalk
  • Toripuoti
  • Seloy
  • Wanha WPK

Elli-Saara
Etelä

Pelipaikka: Libero

Syntymäaika: 19.7.2005

Syntymäpaikka: Jämsänkoski

Moikka! Olen Elli-Saara Etelä, 20-vuotias. Olen kotoisin Jämsänkoskelta, mutta on tullut muutettua useasti lentopallon perässä sen jälkeen. Kasvattajaseurani on Korpilahden Pyrintö, johon lähdin äidin valmennuksen mukana.

Olen 172 senttiä pitkä eli peliroolina toimii libero. Lentopallo ja rooli oli helppo valinta, sillä pienestä asti olen tykännyt juosta pallojen perässä siskojen harjoituksissa. Koen, että muissa lajeissa ei saanut yhtä hienoja onnistumisen tunteita joukkueena.

LP-Vampula myös tuntui oikealta vaihtoehdolta. Meidän porukka on mahtava, niin pelaajista ja taustajoukoista faneihin asti. Huittisissa on lyhyet harjoitusmatkat, hyvä fysiikkavalmentaja, Repa, hyvät työmahdollisuudet pelaamisen ohella ja poikaystävä.

Odotan tulevalta kaudelta hienoja palloralleja, vastuuta, kehittymistä, ja uusia taktiikoita valmentajan mukana. Koen olevani parhaimmillani kentällä äänessä, tiukoissa tilanteissa ja hakupalloissa. 

Ystäväni merkitsevät minulle paljon, vaikka silloin tällöin nautin myös omasta ajasta. Kaudella tärkeimpiä ystäviä löytyy omasta joukkueesta ja vastustajista. Kiva että tukipilareita löytyy verkon molemmin puolin. 

Siskot ovat minulle kuin parhaita kavereita, toivottavasti joskus saadaan pelata toisen kanssa verkon samalla puolella. Iskä ja äiti ovat mahdollistaneet muutot eri kaupunkeihin lentopallon perässä ja olleet aina tukena niin resepteissä kun loukeissa. Joulupöytään on aina ihana mennä, varsinkin kun mummukin tulee mukaan.

Mielimusiikkina toimii aika erilaiset tyylit kentällä ja sen ulkopuolella. 

 

Kummiyritys
Kiviniitty
Ladataan kuvia...
Ladataan..