• Ladataan..
  • Vammaspaino
  • Jarttu Oy
  • Macron
  • Autopalvelu Metsämäki
  • Lauttakylä
  • OP Satapirkka
  • Alueviesti
  • Nordkalk
  • ADR-Koulutus
  • Seloy
  • Konepaja Survonen
  • Nornickel
  • Vesirakennus Ojanen
  • S Satakunta
  • OP Ala-Satakunta
  • Loimi-Hämeen Jätehuolto
  • Systemia
  • Arolan Höyläämö
  • Autotalo Pelttari
  • Huittisten siirtokuljetus
  • Maaseudun Tulevaisuus
  • New Boliden
  • Huittisten Säästöpankki
  • Wanha WPK
  • Kivikylän Kotipalvaamo
  • PicknPay.png
  • Euran Erikoispaperit
  • Esakon
  • Sallila Energia
  • Piha Suomela
  • Lauttakylän Putkityö
  • Ritakallion lähiliha
  • Toripuoti
  • Huittisten Kaupunki
  • Digitoimisto Huima
  • Telilä
DSC_9874.JPG
Pitkän tauon jälkeen mestaruusliigajoukkueet pääsevät pelaamaan otteluita yleisön edessä. Kuva: Antti Kaskinen

Tervetuloa otteluihin lauantaina ja sunnuntaina!

28.1.2022

–Tämä on todella tervetullut uutinen, huokaa LP-Vampulan manageri Timo Talvitie.

LP-Vampula Huittinen kohtaa kotihallissaan Tahto Areenalla lauantaina klo 17 alkavassa ottelussa LP-Viestin Salosta. Ykkössarjajoukkueella on sunnuntaina kotiottelu Huittisten ammatti- ja yrittäjäopistolla klo 16. Vastassa on Jymy Volleyn akatemiajoukkue.

Ottelussa pitää noudattaa aluehallintoviraston määräyksiä, jotka velvoittavat järjestäjiä ehkäisemään lähikontaktien tartuntariskiä.

–Tämän mukaan noudatamme edelleen hyvää käsihygieniaa, käytämme maskia ja huolehdimme kaikki turvaväleistä. Tarpeen on myös esittää koronapassi. Turhaa liikkumista hallilla on myös syytä välttää.

–Rajoituksista huolimatta on todella hienoa, että lentopallotaistoa voidaan jälleen tarjota katsojien edessä, sanoo Timo Talvitie.